چگونه با Waves OVox صدای وکال خلاقانه FX تولید کنیم

۳ دی, ۱۴۰۱نکات آموزشی

افکت OVox از شرکت Waves می تواند تغییرات عمده ای  بر روی صدای وکال ایجاد کند. Waves OVox یکی از جامع‌ترین مجموعه‌های FX وکال است که می‌توان آن را خریداری کرد، قادر به صداگذاری، دوبله کردن، سنتز و تنظیم مجدد هر وکال به یک فرم موسیقی جدید وسوسه‌انگیز است. نه فقط یک افزونه افکت، OVox یک پردازشگر مصنوعی، vocoder است که در یک بسته بسیار توانمند قرار گرفته است. این دستگاه مجهز به یک سینت هشت صدایی است که گام سیگنال صوتی ورودی را ردیابی می کند و از آن برای کنترل نوسانگرها استفاده می کند. با این حال، OVox را می توان به عنوان یک ابزار کنترل شده با MIDI، یک پلاگین صوتی با کنترل MIDI یا یک افکت استفاده کرد.

مرحله 1: در سمت چپ بالای رابط کاربری، می‌توانید سیگنالی را انتخاب کنید که به عنوان مدولاتور OVox استفاده شود. ما Track را انتخاب می کنیم، اما می توانید از ورودی Sidechain نیز استفاده کنید.

مرحله 2: در کنترل‌های OVox 1 و 2، می‌توانیم چرخش‌های Tune، Formant و Gain را مطابق سلیقه تنظیم کنیم، در حالی که قسمت پایین رابط کاربری دارای بخش میکسر است. در اینجا می توانیم با Voice Correction و Sibilance بازی کنیم.

مرحله 3: کلیک بر روی نماد گسترش بالا سمت راست، اعماق پنهان اسیلاتورهای دوقلوی OVox را نشان می دهد. در اینجا می‌توانیم تنظیمات عمیق‌تری مانند Note Harmonics، Noise و Formant Speed را برای هر نوسانگر تنظیم کنیم.

مرحله 4: ایجاد یک مدولاتور جدید نیز به اندازه کافی ساده است. کشیدن یک LFO یا یک SEQ به یک rotary به شما امکان می دهد سطوح مدولاتور را کنترل کنید. همچنین تا پنج اسلات افکت برای تحریف بیشتر و تقویت صدای شما وجود دارد.

مرحله 6: هنگامی که طعم صوتی جدیدی برای صدای وکال خود ایجاد کردید، Note Mapper مرکزی می تواند صدای وکال شما را به نت ها محدود و مجبور به اجرا کند، و هارمونیزر می تواند نت های تکی شما را به آکورد تبدیل کند – اگر می خواهید فوق رباتیک شوید.

 

استفاده از این مطلب تنها با ذکر منبع ( ترانه ساز ) مجاز است.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.