معرفی بهترین وی اس تی ها در شاخه سازهای ایرانی

۲ دی, ۱۴۰۱معرفی محصولات

امروزه تعداد قابل توجهی وی اس تی و بانک صدا برگرفته از سازهای باستانی و محلی ایرانی تولید شده است. در این مطلب ما قصد داریم بهترین آنها را به شما معرفی کنیم. لذت استفاده از سازهای ایرانی در انواع پروژه های موسیقی برای خیلی از تولید کنندگان موسیقی در ایران می تواند جذاب باشد، با ما در این مطلب همراه باشید.


Best Service Ancient ERA Persia

وی اس تی Ancient ERA Persia از شرکت Best Service یک بانک صدا برگرفته از فرهنگ ایران باستان و خاورمیانه می باشد. این محصول طیف گسترده ای از صداها و سازهای بومی را ارائه می دهد. وی اس تی Ancient ERA Persia انواع ساز های پرکاشن ، استرینگ ، بادی چوبی و صداهای فضاسازی شده را ارائه می دهد و کاملا حال هوای ایران باستان را دارد. از مهمترین ساز های موجود در این محصول می توان به نی ایرانی ، سنتور ، تار ، عود ، تمبور ، دف ، دایره ، زورنا و دودوک ، کلارینت و نی ترکی ، ویولن ترکی ، رباب اشاره کرد. وی اس تی Ancient ERA Persia قابلیت نواختن توسط کاربر را با بهره گیری از تکنیک های مختلف نوازندگی دارد. همچنین این مجموعه دارای قطعه های از پیش نواخته شده است.


Impact Soundworks KORON Traditional Instruments of Iran

وی اس تی تحت کانتکت KORON Traditional Instruments of Iran از شرکت معتبر Impact Soundworks مجموعه ای از ۱۰ ساز اصیل ایرانی را به صورت شبیه سازی شده با استفاده از سمپل های کاملا طبیعی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد ، این شرکت با بهره گیری از ۱۷/۰۰۰ سمپل انواع ساز های ایرانی مثل کمانچه ، تار ، تنبور ، ستار ، دف ، تنبک ، ضرب را با تکنیک های نوازندگی مختلف را بازسازی و در یک محیط کاربری جذاب و پیشرفته منتشر کرده است ، علاوه بر نواختن توسط کاربر این وی اس تی دارای ۱۲۰۰ عبارت و قطعه از ساز های ایرانی است.


East West Silk

وی اس تی ارزشمند Silk از شرکت East West یک بانک صدای ساز های بومی کشور های ایران ، هند و چین می باشد. این محصول با سمپل گیری عمیق از ساز های محلی و بومی تولید شده است. از مهمترین ساز های موجود در وی اس تی Silk می توان به دمبوره ، دودوک ، ویولنسل الکتریک ، کمانچه ، نی ، قانون و تار نام برد.


Native Instruments Discovery Series Middle East

وی اس تی Discovery Series Middle East از شرکت Native Instruments یک بانک صدای گسترده برگرفته از ساز های معتبر بومی و الگو های گرفته شده از موسیقی سنتی کشور های خاورمیانه عربی ، ترکی و ایرانی می باشد . وی اس تی Discovery Series Middle East دارای ۲۵ ساز پرکاشن ، ملودیک و استرینگ بومی می باشد که همه آنها با جزئیات دقیق به ثبت رسیده اند . با صداها و مقیاس های قابل دسترس و همچنین عبارات و الگوهای قابل تنظیم این محصول به راحتی می تواند صداهای سنتی را به پروژه شما اضافه کند . وی اس تی فوق ۱۴ ساز پرکاشن از جمله Darbuka ، Doumbek ، Dohola ، Tombak ، Bendir ، Daire ، Daf ، Davul ، Duff ، Katem ، Kudüm ، Riq ، Zil و ۷ ساز ملودی قانون ، کمانچه ، عود ، باغلما ، نی ، تنبور ، زورنا را با بهترین کیفیت ممکن ارائه می دهد . همچنین وی اس تی Discovery Series Middle East شامل یک گروه نوازندگی ساز های استرینگ ویولن ، ویولا و ویولن سل می باشد که توسط یک گروه مشهور از استانبول ثبت شده است . وی اس تی Discovery Series Middle East قابلیت نواختن و ساخت ریتم توسط کاربر را دارد و علاوه بر آن مجموعه ای از ملودی ها و ریتم های آماده را با فرمت midi در اختیار شما قرار می دهد که تعداد آنها به ۱,۴۸۸ عدد می رسد . از ساز های ایرانی موجود در این محصول می توان به تومبک ، دف و نی اشاره کرد.


East West Ra

وی اس تی ارزشمند Ra از شرکت East West یک بانک صدای ساز های بومی نقاط مختلف جهان می باشد. این محصول طیف گسترده ای از ساز های بومی از آفریقا ، آسیا ، خاورمیانه ، اروپا ، هند ، آمریکا و استرالیا را ارائه می دهد. از مهمترین ساز ها می توان به سنتور و نی ایرانی ، عود ، تمبور ، زورنا ، دودوک ، استرینگ ترکی و … اشاره کرد.


Rast Sound Persian Vocals

Persian Vocals از شرکت Rast Sound یک بانک صدای وکال ایرانی می باشد. این محصول مجموعه ای از قطعه ها ، آواز ها و آواهای لوپ وکال ایرانی را ارائه می دهد. وی اس تی Persian Vocals همچنین دارای اینسترومنت هایی برای ایجاد ملودی وکال توسط کاربر است.


Sonokinetic Kemence

وی اس تی بی نظیر و بسیار با کیفیت و کاملا طبیعی ساز ایرانی کمانچه ، این بانک صدای تحت کانتکت بدون شک بهترین در این زمینه می باشد.


NEOCYMATICS Hybrid Strings

وی اس تی تحت کانتکت Hybrid Strings از شرکت NEOCYMATICS دارای ۳ نوع استرینگ ترکیبی می باشد که هر کدام لحن و اجرای خاص خود را دارند ، Studio Strings با صدایی روشن و کاملا حرفه ای می باشد که برای استفاده در ارکستر انتخاب مناسبی است ، Live Strings سرسبز، صدای گرم، کاملا مناسب برای تکنوازی واقع بینانه، با پوشش هر سبک موسیقی از کلاسیک تا بومی می باشد ، Electric Strings با صدایی متفاوت یک استرینگ برقی با کیفیت را در اختیاره شما قرار می دهد ، وی اس تی Hybrid Strings دارای ۲۲ تنظیم از پیش طراحی شده با کوک های خاورمیانه ، شرقی و عربی است که در موسیقی های ایرانی بسیار کاربرد دارد.


Ancient World: Instruments of Antiquity KONTAKT

وی اس تی Ancient World: Instruments of Antiquity از شرکت Big Fish Audio یک بانک صدای ساز های بومی و باستانی و بسیار نادر می باشد . این بانک صدا طیف گسترده ای از ساز های بومی بادی چوبی . استرینگ . پرکاشن و … یونان باستان و همچنین کشور های اطراف مدیترانه و کشور های خاورمیانه و … را به دو صورت اصلی نواختن توسط کاربر و لوپ های از پیش نواخته شده در اختیار شما قرار می دهد . در ادامه مطلب لیست کامل سار ها آورده شده است که در بین آنها ساز بادی چوبی نی ایرانی نیز به چشم می خورد .


TAQS.IM Solo

وی اس تی SOLO hybrid synthesizer از شرکت Taqs.im یک سینتی سایزر اورینتال – شرقی می باشد که طیف گسترده ای از صداهای سینت شرقی رایج در موسیقی های محلی ایرانی ، عربی ، کردی ، هندی و … را با قابلیت ویرایش و شخصی سازی و کنترل ارائه می دهد. وی اس تی SOLO hybrid synthesizer یک سینتی سایزر ترکیبی است و همزمان از سمپل و ویژگی های صداسازی استفاده می کند. این محصول دارای تمام امکانات مورد نیاز برای صداسازی است. این محصول به طور ویژه ای برای موسیقی های محلی اورینتال تولید شده است.


استفاده از این مطلب تنها با ذکر منبع ( ترانه ساز ) مجاز است.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.